• Kaja Funez Sokola

Czy chcemy czuć się sexy?

Zastanawiam się, jak to możliwe, że tak wiele osób, chcących wyglądać sexy, atrakcyjnie, sprawnie i pociągająco -dba o swoją sylwetkę, ale zapomina o głowie. Nie jest to przecież tajemnicą, że to właśnie w tej części ciała wszystko się zaczyna i od niej to w dużej mierze zależy, czy osiągnie się zamierzony efekt.. Bardzo podobał mi się niedawny film z Amy Schumer -"Jestem taka piękna"( w skrócie -główna bohaterka staje się atrakcyjna, kiedy taką siebie postrzega, wcześniej będąc niezauważaną, ponieważ....dokładnie- tak siebie wcześniej postrzegała-jako "niezauważalną "i brzydką.) Kobiety chcąc być bardziej kobiecą, przechodzą na diety, katują swoje ciało na siłowni, słuchając zawsze zmotywowanych do kolejnej porcji ćwiczeń, przysiadów i burpees i uśmiechniętych trenerek fitness i mają nadzieję, że to pomoże osiągnąć piękno i szczęście. Nic bardziej mylnego! Żeby rozwiać wątpliwości, sama lubię i popieram ćwiczenia fizyczne i zdrową dietę, ale nie popieram niezdrowej fascynacji i wiary w to, że one zmienią nasze myślenie. Żeby poczuć się sexy, wejść w swoją skórę i śmiało przyznać, że się kochamy, że czujemy się ze sobą dobrze, musimy :

1. dobrze poznać same siebie

2. zbliżyć się do siebie

3. polubić siebie

4. wtedy dopiero zdrowe i umiarkowane dbanie o swój wygląd (czyli takie, które sprawia nam przyjemność, a nie kojarzy się z udręką i nieludzkimi wyrzeczeniami) mają sens

Jeśli nasze myślenie jest zaprzątnięte planowaniem i spożywaniem niskokalorycznych, dokładnie zbilansowanych posiłków i regularnych ćwiczeń na siłowni, to gdzie miejsce na spontaniczność, która jest tym światełkiem w tunelu codzienności, które pozwala nam śmiać się do łez, albo wzruszać z niespodzianek?

Bardzo chciałabym, aby obok ćwiczeń fizycznych i trenerek fitness kobiety dostrzegły, że Ci, którzy mogą pomóc im poczuć się i być bardziej powabne, atrakcyjne i zdrowe są ćwiczenia nad podejściem do siebie samej i rozwój wewnętrzny.


96 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie