• Kaja Funez Sokola

Na nienawiść odpowiedzmy miłością

Wszystkie doświadczenia w życiu są siłą, która nas wzbogaca. Po raz kolejny zmierzyłam się z moją przeszłością i chociaż było to szalenie trudne,to konieczne. Wszystkie zawirowania i zmiany toru, dają nowe możliwości postrzegania i szansę na przemyślenia. Moje przemyślenia wykraczają daleko poza moją osobistą sprawę. Mam wrażenie, że była to kropla w morzu, ale echo odbija się szeroko. Sytuacja osób w mniejszości, osób uciemiężonych i skrywających bolącą przeszłość jest trudna sama w sobie, a bez wsparcia będzie coraz gorsza. Chciałabym, żeby osoby chcące zwrócić się po pomoc, mające problem, ale nie umiejące się podnieść zebrały siły i wyciągnęły rękę . Najtrudniejsze w życiu są konfrontacje z nowym, niezależnie od tego, czy to nowe ma przynieść korzyść, jest wkroczeniem w strefę nieznaną i stąd budzi lęk.

Upubliczniając swoje dane, bałam się, ale kiedy powiedziałam jedno miałam i mam przekonanie, że teraz muszę mówić już otwarcie i głośno o tak trudnych i ważnych tematach. Ludzie nie wiedzą i w większości nie umieją podchodzić do tematów "tabu", napastowanie seksualne, choroba psychiczna, pomoc psychologiczna, to wątki, które w najlepszym wypadku najlepiej jest przemilczeć. Tylko najlepiej dla kogo? Dla swojej wygody - być może.

Nie dajmy się znieczulicy ludzkiej, nie dajmy się zalać nienawiści do osób , które cierpiały, nie dajmy się obwiniać o to, że to nasza wina, że w życiu przydażyło nam się coś, na co nie wyraziliśmy zgody, lub na co nie mieliśmy wpływu. Nie dajmy się szufladkować.A kiedy wszystkie sposoby na rozmowę, zawodzą, Na nienawiść odpowiedzmy miłością.

114 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie