• Kaja Funez Sokola

Wyprawa w paszczę lwa

We fragmencie książki przedstawiam, swoją historię szukania siebie i znalezienia psychologii i psychoterapii jako odpowiedzi, klucza do drzwi wolności wewnętrznej.

". Żyłam tym, co już minęło i tym co mogłoby być, ale będąc w swoim czyśćcu na ziemi, nie potrafiłam dostrzec tego, że życie może być kojące bez oczekiwań i bez spektakularnych sukcesów. Te doświadczenia, ból i lęk, które przez lata mi towarzyszyły sprawiły, że mogłam się odbudować. Głęboko wierzę w to, że wszystko co się stało było konieczne, abym mogła dojść do przełomowego zrzucenia kajdanów rozpaczy i użalania się nad sobą. W pewnym momencie, będąc na szczycie, mieszkając w Los Angeles, doszłam do punktu bez powrotu. Miałam myśli samobójcze i prosiłam świat o uwolnienie mnie, od tej rozpaczy. Pamiętam dni, kiedy leżałam zwinięta w kłębek w łóżku, płakałam albo patrzyłam niewidzącym wzrokiem w okno i nie potrafiłam zmusić się, żeby pójść po szklankę wody. "

Dzięki temu, co przeszłam, teraz mogę sama pracować z ludźmi jako terapeutka. Mając dobre relacje z sobą, potrafię skupić się na innych, słuchać, bez potrzeby wtrącania “swojego ego”. To nie jest łatwe, szkoła tego nie zapewni. Do tego potrzebne jest przeżycie swojego cierpienia.

„Jeśli chcesz ujrzeć niebo, musisz znaleźć się w piekle.”

„Zachodnia kraina” W.S. Burroughs


28 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

©2019 by kajafunezsokola. Proudly created with Wix.com