• Kaja Funez Sokola

Z szacunkiem proszę..!

"Inny znaczy gorszy" - to sposób myślenia bardzo wielu ludzi. Ludzi bojących się inności z wielu powodów- niezrozumienia, braku akceptacji w stosunku do siebie samego, braku pewności siebie , lub problemów psycho społecznych. Jeśli nie umiemy dogadać się z drugim człowiekiem, nie świadczy to źle o tej osobie, ale o nas. Umiejętność patrzenia na świat bez klapek na oczach, słuchania ze zrozumieniem, akceptacji dla inności czy przede wszystkim , kultywowania wartości takich jak - miłość, wolność i spokój -to domena niewielu ludzi. Nasz dzisiejszy świat jest pełen ludzi chcących za wszelką cenę osiągać sukcesy, idąc do nich nawet "po trupach", nie patrzących na to, czy wokół siebie sieją spustoszenie i krzywdzą innych, nie zwracających uwagę na obiektywne dobro, jedynie na subiektywnie spostrzegane korzyści. Ja się przeciwko temu buntuję, ale buntuję pokojowo, za cel dałam sobie mówienie o tym, że można dojść do sukcesu, czyli osiągnąć szczęście i stabilizację wewnętrzną, będąc uczciwym, szczerym, podchodząc do ludzi z szacunkiem i dobrymi manierami. Można być szczęśliwym nie mierząc sukcesu w pieniądzach czy splendorze, a w zamian za to przyjaciołach i miłości jaką mamy wokół siebie.

Przez wiele lat pracy jako modelka nie czułam się szanowana, nie czułam się traktowana poważnie, a jedynie pretensjonalnie i bez szacunku. Czułam się, jak towar i to odcisnęło na mnie nie małe piętno. Ten czas, zbudował mnie i nauczył , jak ważne jest walczenie o szacunek dla siebie i darzenie nim innym ludzi. Bez tego etycznie i moralnie zginiemy.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/43602116/ukraincy-w-polsce-jak-sa-traktowani?fbclid=IwAR0UroL9HJRetP4WhcCNGwrhlKAjZAsmtZxDJ9PsjOqeJuykHouBNOtFA2U


78 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

©2019 by kajafunezsokola. Proudly created with Wix.com